fbpx Weegree – dostarczanie specjalistów to nasza specjalność

Jak szukają pracy obywatele Ukrainy?

Jedna z Ukraińskich stacji telewizyjnych postanowiła sprawdzić, na jakie zarobki i warunki zatrudnienia mogą liczyć wyjeżdżający do Polski rodacy. Czy znalezienie legalnej pracy w Polsce to trudne zadanie? Postaci przedstawionej w filmie z pomocą przyszła firma Weegree, specjalizująca się w rekrutowaniu pracowników.

Bohaterką programu jest dziennikarka wcielająca się w postać kobiety poszukującej pracy w Polsce. W tym celu odwiedza Opole zatrzymując się u rodaków mieszkających w tym mieście od dłuższego czasu.

Dziennikarka postanawia przejść się po okolicy i poszukać interesującej oferty pracy w Polsce. Z zaskoczeniem zauważa jak wiele agencji zatrudnienia znajduje się w centrum Opola. Niestety nie wszystkie zajmują się pozyskiwaniem pracowników do rodzimych przedsiębiorstw. Ich specjalizacją jest bowiem rekrutacja osób chętnych do pracy w krajach zachodnich takich jak Niemcy, Holandia czy Belgia. W końcu natrafia na ogłoszenie outsourcingowej firmy Weegree. Udaje się do biura, tam czeka na nią kolejne zaskoczenie. Pracownica agencji posługuje się językiem rosyjskim, nie ma więc problemu z komunikacją. Dziennikarka spotyka tam również personel pochodzący z Ukrainy.

Po wywiadzie, z którego wynika, że kobieta nie posiada szczególnych umiejętności, konsultantka szybko znajduje ofertę pracy. Stawka to 10 zł za godzinę, co w przeliczeniu na miesiąc daje kwotę 11 350 hrywien. Jest to legalna praca w Polsce z pewnym wynagrodzeniem. To duża zmiana w porównaniu z poprzednimi doświadczeniami bohaterki programu. Wcześniej zajmowała się roznoszeniem gazet, jednakże tamten pracodawca okazał się nieuczciwy.

Dziennikarka rozpoczyna pracę w sklepie warzywnym w asyście tłumacza. Dzięki niemu z łatwością porozumiewa się z pracodawcą, nie ponosząc z tego tytułu żadnych dodatkowych opłat. Po odprawie w miejscu pracy okazuje się, że jej przełożona również pochodzi z Ukrainy.

Doświadczenia zebrane przez dziennikarkę podczas kręcenia programu przekonują że pracownicy z Ukrainy mogą liczyć na wysokie standardy i dobre zarobki.

Kategoria: Dla pracownika Praca w Polsce
Tagi: praca w polsce pracownicy z ukrainy

W czym możemy Ci pomóc?