fbpx Weegree – dostarczanie specjalistów to nasza specjalność

Nowe metody szukania pracowników

Rynek pracy podlega ciągłym przemianom i o ile jeszcze jakiś czas temu kandydatur niemal na każde stanowisko pracy było wiele, o tyle dziś coraz trudniej znaleźć pracownika, którego kwalifikacje w każdym calu spełniałyby oczekiwania pracodawcy. Każdy doświadczony przedsiębiorca wie, ile czasu trzeba poświęcić na poszukiwania pracowników, którzy stanowić będą faktycznie wartość dodaną firmy.

Jak poszukiwać pracowników w Internecie?
O rosnącej sile Internetu i mediów społecznościowych można przekonać się niemal na każdym kroku, również w obszarze Human Resources. Większość pracodawców prowadzi dzisiaj konta na Facebooku, Instagramie czy Twitterze. Ogłoszenia „dam pracę” czy „szukam pracy”, zamieszczane w papierowych wydaniach gazet, zastępują oferty publikowane na internetowych portalach ogłoszeniowych. W sieci nie brakuje rozmaitych rekrutacyjnych stron www. Pracodawca, który szuka do pracy osób młodych, które dopiero niedawno ukończyły studia powinien w szczególności stawiać na nowoczesne kanały komunikacji, takie jak Facebook, Twitter, blogi, portale internetowe.

Dlaczego warto postawić na outsourcing pracowniczy?

 

Poszukiwania specjalistów, osób o wysokich kwalifikacjach warto rozpocząć od odwiedzin na takich witrynach, jak LinkedIn czy GoldenLine. Bez wątpienia sprawdzoną metodą poszukiwania pracowników jest nawiązanie współpracy z Urzędem Pracy. Za jego pośrednictwem na pewno łatwiej znaleźć pracownika tymczasowego, pracownika, od którego nie wymaga się specjalistycznych kwalifikacji, a czasem także specjalistów.
Firma, która poszukuje pracowników powinna zrobić o tym wzmiankę za pośrednictwem wszystkich stosowanych kanałów komunikacyjnych. Ogłoszenie powinno zostać zamieszczone na stronie www przedsiębiorstwa, na fanpage’u na Facebooku czy na profilu instagramowym. Dzięki temu docieramy z ofertą do większego grona odbiorców i zwiększamy szansę na to, że na dane stanowisko zgłosi się kandydat idealny. Z powyższego jasno wynika, że poszukiwanie specjalisty jest czasochłonne. Wielu przedsiębiorcom szkoda jest czasu na przeprowadzanie procesów rekrutacyjnych na własną rękę. Wolą bowiem skupić się stricte na działalności firmy, realizacji postawionych celów, zadań, rozbudowywaniu proponowanej oferty. I to właśnie im dedykowane są przede wszystkim usługi podmiotów specjalizujących się w outsourcingu pracowników (agencji pracy).

 

Popularność usługi

Outsourcing pracowniczy (personelu), staje się coraz bardziej popularny i cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Usługa polega na tym, że agencja pracy zatrudnia pracowników, ale ci pracownicy pracę świadczą na rzecz firmy zewnętrznej. Firma ta, decydując się na współpracę z agencją zatrudnienia, nie musi prowadzić działu Human Resources, zatrudniać rekruterów, ani zajmować się jakimikolwiek procedurami związanymi z poszukiwaniem i selekcją kandydatów na określone stanowiska. Za wszystkie czynności i działania w tym zakresie odpowiedzialność bierze firma outsourcingowa. Ponadto, agencja pracy odpowiada za wypłacanie pracownikom wynagrodzeń, wysyłanie ich na okresowe badania, organizowanie zastępstw, planowanie urlopów pracowniczych, rozstrzyganie pracowniczych sporów.

Każda sprawdzona i godna zaufania firma outsourcingowa zatrudnia specjalistów, którzy doskonale znają specyfikę rynku pracy i obowiązujące na nim trendy. Dzięki temu procesy rekrutacyjne przeprowadzane są szybko i sprawnie, a przy tym rzetelnie i starannie, więc na wymarzonego kandydata na wybrane stanowisko nie trzeba długo czekać. Leasing pracowników w szczególności spełni oczekiwania firm, które nie mogą pozwolić sobie na nawet chwilowe braki w kadrze – agencja pracy gwarantuje ciągłość w dostarczaniu specjalistów. Co więcej, z usług agencji zatrudnienia korzystają przedsiębiorstwa, w których z różnych względów obserwuje się dużą rotację zatrudnionych oraz przedsiębiorstwa, które prężnie się rozwijają i stale, regularnie tworzą nowe stanowiska pracy. Agencje pracy specjalizują się w prowadzeniu równolegle wielu procesów rekrutacyjnych.

Aspekty prawne delegacji pracowników

Delegowanie staje się modne
Kategoria: Dla pracodawcy Rynek pracy
Tagi: poradnik pracownik rynek pracy

W czym możemy Ci pomóc?