fbpx Weegree – dostarczanie specjalistów to nasza specjalność

Szukanie pracowników przez agencję – dlaczego warto?

szukanie pracowników

Agencje pracy okazują się być nie tylko dobrym pomysłem na szybkie znalezienie pracy, ale także na równie nieskomplikowane pozyskanie pracowników. Pracodawcy coraz częściej korzystają z usług agencji, aby móc ograniczyć koszty rekrutacji i przyspieszyć jej proces. W poniższym artykule przedstawione zostanie kilka zalet szukania pracowników przez agencję.

Oszczędność

Koszty rekrutacji są często spore i firmy decydują się przez to na skorzystanie z usług agencji. Współpracując z agencją pracy można oszczędzić nie tylko na pieniądzach, ale także na czasie. Ponadto, agencje pracy same weryfikują potencjalnych pracowników i upewniają się, że będą oni w pełni spełniać wymagania. Przykładowym narzędziem sprawdzającym umiejętności i kwalifikacje są testy językowe przeprowadzane przy rejestrowaniu kandydata w bazie danych. Dzięki temu już po zatrudnieniu nie będzie wymagana dodatkowa kontrola wiedzy pracownika. Do tego kandydaci są zwykle bardzo zmotywowani do podjęcia pracy – zaangażowali się w procesy rekrutacyjne w agencji, więc zależy im na szybkim znalezieniu pracy.

Profesjonalizm

Agencje pracy dbają nie tylko o kontakty z firmami, dla których poszukują pracowników, ale również o samych kandydatów. Pośrednicy pomagają w sporządzeniu i przygotowaniu dokumentów, mogą zlecić przejście dodatkowych kursów czy szkoleń. Nawet jeśli w danym momencie nie znajdzie się oferta pracy, która byłaby odpowiednia dla kandydata, agencja zachowa jego CV w bazie danych i na pewno skontaktuje się, gdy dostępna będzie przystępna oferta.

Zadaniem agencji pracy jest również przygotowanie ogłoszenia o pracy, gdzie w atrakcyjny i przejrzysty sposób przedstawią warunki zatrudnienia, obowiązki i wymagania. Oferują także kontakt i odpowiedź na każde zgłoszenie czy pytanie, które może się pojawić. Agencje zajmujące się rekrutacją pracowników nie tylko czekają na zainteresowanych, ale również same wyszukują potencjalnych kandydatów, korzystając ze stron internetowych, na których można znaleźć informacje o przebiegu dotychczasowej kariery i nabytych umiejętnościach. Dzięki temu można mieć pewność, że kandydaci, z którymi kontaktuje się przyszły pracodawca, są z najwyższej półki.

Powierzając rekrutację zewnętrznej firmie, można mieć pewność, że informacje, które zostały jej przekazane, zostaną wykorzystane tylko w taki sposób, na jaki wyrażona zostanie zgoda. To oznacza, że kandydat o pracę potraktuje przygotowania bardzo poważnie i weźmie pod uwagę wszystkie możliwości podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Agencja pracy gwarantuje także, że w przypadku, gdy kandydat zrezygnuje z podjęcia pracy, jest ona w stanie znaleźć kolejnego o podobnych kwalifikacjach.

Zewnętrzne firmy odpowiedzialne za rekrutację nie pobierają opłat za swoje usługi od kandydatów. Jedyne opłaty, jakie mogą zostać pobrane, to te w przypadku zatrudnienia za granicą: przejazd do miejsca pracy, nocleg i wyżywienie, tłumaczenie dokumentów, badania lekarskie czy wydanie wizy. Agencja nie pobierze opłat przykładowo za własną działalność promocyjną czy wynagrodzenia dla pracowników biura.

Elastyczność oferty

Agencje pracy potrafią znaleźć kandydatów do każdego rodzaju pracy – na umowę długoterminową, okres próbny, zastępstwo czy pracę sezonową, w zależności od potrzeb i wymogów pracodawcy. Pracowników można także pozyskać na akcje promocyjne czy w przypadku zwiększonego zapotrzebowania na wykwalifikowany personel, przykładowo przy rozpoczęciu nowego projektu. Dodatkowo za wynagrodzenie odpowiada agencja pracy, a po zakończeniu kontraktu wszelkie sprawy finansowe zostaną uregulowane przez fakturę.

W ofercie firm rekrutujących pracowników znajduje się także tak zwany leasing pracowniczy. Polega on na tym, że z pracownikiem podpisywana jest umowa cywilnoprawna i następnie kierowany jest on do pracy w firmie.

Podsumowując

Ograniczenie kosztów rekrutacji, szybkie pozyskanie wykwalifikowanego pracownika i bogata baza danych to tylko kilka zalet szukania pracowników przez agencję pracy. Warto nawiązać współpracę jak najszybciej i ułatwić sobie trudny proces rekrutacji. Zaoszczędzony czas i pieniądze na pewno zaowocują w szybki rozwój firmy i pozwolą na skupienie się na innych kwestiach związanych z prowadzeniem przedsiębiorstwa.

Employer Branding

Zobacz, co oznacza i jakiego rodzaju działania obejmuje
Kategoria: Dla pracodawcy Skuteczna rekrutacja

W czym możemy Ci pomóc?