Delegujemy.pl. Podsumowanie opolskiego forum

Weegree, Opolska Loża BCC oraz Inicjatywa Mobilności Pracy zorganizowały 4.03.2015 r. w Opolu forum dla przedsiębiorców.

Poruszano w nim bardzo istotne tematy delegowania pracowników oraz pensji minimalnej w RFN. Podczas spotkania prelegenci i eksperci rozważali czy swoboda polskich usługodawców w UE została ograniczona poprzez wprowadzenie nowych regulacji prawnych.

Pomysł na organizację spotkania jest swoistym ukłonem w stronę działań Inicjatywy Mobilności Pracy, w której funkcjonowanie – przyznam szczerze – osobiście na początku nie wierzyłem. Pomysł jest także podziękowaniem za działania europosłanki Danuty Jazłowieckiej, która naprawdę bardzo dużo zrobiła i robi dla ochrony polskich interesów w Unii Europejskiej. Poprzez dzisiejsze spotkanie chcemy zbliżyć do siebie dwie duże i jakże ważne organizacje dla pozytywnego lobbingu delegowania pracowników, jakimi są BCC i Inicjatywa Mobilności Pracy” –wyjaśnia Grzegorz Kuliś z Weegree, która od 2014 r. jest członkiem BCC.

Forum rozpoczęło się od prelekcji dr Marka Benio, który pełni funkcję Wiceprezesa Inicjatywy Mobilności Pracy. Prelegent przybliżył uczestnikom temat delegowania pracowników. W kolejnym wystąpieniu dr Benio zostały poruszone kwestie związane z dyrektywą wdrożeniową 2014/67/UE.

Z dużym zainteresowaniem spotkało się również wystąpienie Pani Iwony Szwed, która reprezentowała kancelarię Arena 561. Pani Iwona podczas swojej prezentacji przybliżyła kwestię pensji minimalnej w RFN oraz jej konsekwencji dla branży transportowej.

Na spotkaniu pojawił się również Prezydent Miasta Opola Arkadiusz Wiśniewski.

Ostatnią częścią forum był panel dyskusyjny, w którym uczestniczyli: Grzegorz Kuliś (Weegree), Stefan Schwarz (IMP), Marta Zięba-Szklarska (OKAP), Iwona Szwed (Arena 561) oraz dr Marek Bienio (IMP). Interesujące pytania od przedsiębiorców, rzetelne wypowiedzi ekspertów oraz wspólne wnioski, były inspirującym zakończeniem spotkania.

Nowa Trybuna Opolska
Radio Opole
24 Opole
Job-Profi.pl

[nggallery id=22]