Do pracy rowerem. Unikatowa akcja Weegree

Rusza akcja „Do pracy rowerem – Kilometry dla zdrowia i kieszeni”. W ten sposób Weegree chce promować rower, jako ekologiczny środek transportu oraz sposób na prowadzenie aktywnego stylu życia. Pracownicy firmy, którzy z samochodu przesiądą się na rower zostaną objęci nowym elementem bogatego pakietu benefitów firmy. Dodatkowo pokonane przez nich kilometry zostaną przeliczone na realną pomoc finansową dla osób niepełnosprawnych.

Firma angażując się w działania miasta Opola, polegające na promowaniu rowerów jako świetnego środka transportu rozpoczęła akcję pod hasłem „Do pracy rowerem – Kilometry dla zdrowia i kieszeni”. Działania podejmowane w ramach akcji mają przede wszystkim promować postawę ekologiczną oraz aktywny styl życia. Zalet akcji jest jednak o wiele więcej.

Weegree pod znakiem rowerów

Firma chce przekonać pracowników centrali do zmiany środka transportu, którym obecnie dojeżdżają do pracy. Zamiast autobusu czy samochodu mieliby oni przesiąść się na ekologiczny i prozdrowotny rower. W tym celu spółka uzupełniła swój bogaty pakiet benefitów. W ramach niego pracownicy, którzy zdecydują się dojeżdżać do pracy na rowerze, co miesiąc otrzymają dodatek do pensji. Za każdy przejechany kilometr doliczone zostanie im 25 groszy. To nie wszystko, gdyż osoby zatrudnione w centrali Weegree mogą liczyć na dopłatę do nowego pojazdu jednośladowego. Wsparcie finansowe w tym zakresie wynosić będzie 50 procent jego wartości (maksymalnie 500 złotych).

Spore oszczędności

Zmiana samochodu na rower daje realne oszczędności. Przyjmując, że cena za litr benzyny wynosi 4,5 zł, a samochód spala średnio 7 litrów paliwa na 100 km, pracownik, który codziennie z domu do pracy i z pracy do domu pokonuje w sumie 20 km, musi liczyć się z miesięcznym wydatkiem rzędu 126 zł. Doliczając do tego dodatek do wynagrodzenia, który przy tej odległości da w sumie 100 złotych, kwota oszczędności wynosi już 226 złotych.

Warto dodać, że pracowników do wyboru roweru, jako środka transportu wykorzystywanego do codziennych dojazdów do pracy, ma przekonać nie tylko strona finansowa przedsięwzięcia. Rowerzyści nie miewają problemu ze znalezieniem odpowiedniego miejsca parkingowego w zatłoczonym mieście. Na rowerze można też z łatwością ominąć korki. Wreszcie, im więcej rowerów, a mniej samochodów, tym mniejsza emisja substancji szkodliwych dla środowiska.

Elektryczne innowacje

Weegree jako innowacyjny gracz na rynku zainwestował również w rowery elektryczne. Do dyspozycji pracowników są jednoślady zyskującej popularność marki EcoBike. Każdy z nich pozwala przejechać na jednym ładowaniu co najmniej 25 km.  Dystans ten jest tym dłuższy, im większą siłę użytkownik wywiera na pedały.

Przedsięwzięciu towarzyszył również zakup nowoczesnego stojaka na rower, który znalazł swoje miejsce tuż przed głównym wejściem do firmy. Jego budowa pozwala na swobodne pozostawienie w nim roweru wyposażonego w hamulce tarczowe bez ryzyka jego uszkodzenia.

„Kilometry dla zdrowia i kieszeni” charytatywnie

Firma chętnie i aktywnie uczestniczy w różnego typu przedsięwzięciach charytatywnych. Nie mogło być inaczej w przypadku akcji rowerowej. Za każdy kilometr zarejestrowany na rowerze w kwietniu przez pracowników centrali na trasie dom-praca oraz w czasie wolnym firma przekaże złotówkę na fundację wspierającą osoby niepełnosprawne.

Spektakularne akcje, niesztampowe pomysły to specjalność opolskiej firmy. Bogatą listę osiągnięć w tym zakresie urozmaica przede wszystkim udział humanoidalnego robota Weegree One w roli wolontariusza w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pepper zebrał kwotę prawie trzech tysięcy złotych i przykuł zainteresowanie ogólnopolskich mediów. Dodatkowo, w zeszłym roku firma przeprowadziła nietypową procedurę rekrutacyjną – jako pierwsza na świecie zatrudniła trenerów Pokemon.

Akcja „Do pracy rowerem – Kilometry dla zdrowia i kieszeni” powstała w oparciu o uniwersalne wartości, takie jak ochrona środowiska, zdrowy styl życia oraz pomaganie potrzebującym. Weegree również nie po raz pierwszy udowadnia, że na każdym kroku dokłada starań, by dowartościowywać swoich pracowników i tworzyć, z myślą o nich, nowoczesne i przyjazne miejsce pracy. Świadczy o tym długa lista wszystkich benefitów, która uwzględnia między innymi kartę Multisport, prywatne ubezpieczenie medyczne czy dofinansowanie lekcji języka obcego i obiadów. Warto również wspomnieć, że do dyspozycji pracowników jest siłownia i pokój relaksu.

do pracy rowerem