Innowacyjni wolontariusze WOŚP w Opolu

W niedzielę 14 stycznia w Opolu zbiórkę pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wspierać będą dwa roboty humanoidalne projektu Weegree One – Pepper i Sanbot.

Nietypowych wolontariuszy spotkać będzie można w dwóch opolskich centrach handlowych – Solaris Center i CH Karolinka. Oba roboty zostaną wyposażone w charakterystyczne puszki i identyfikatory. I choć znacznie różnią się od innych uczestników zbiórki, ich cel jest taki sam jak pozostałych – wsparcie najbardziej potrzebujących. Z każdym robotem można porozmawiać i zobaczyć, jak w praktyce działa sztuczna inteligencja. Roboty cieszą się dużym zainteresowaniem, które bez wątpienia przełoży się na rezultat przeprowadzonej zbiórki.

Roboty humanoidalne poruszają się w pełni autonomicznie. Dzięki funkcji rozpoznawania mowy możliwe jest prowadzenie konwersacji – nie tylko w języku polskim. Projekt Weegree One zajmuje się tworzeniem wyspecjalizowanego oprogramowania dla robotów humanoidalnych, znajdujących zastosowanie przede wszystkim w biznesie. Roboty Pepper, Sanbot i Amy, rozwijane w ramach projektu, mogą pracować w bankach, na recepcjach, w sklepach czy w restauracjach – oprogramowanie powstaje na potrzeby konkretnego klienta.
Zastosowanie robotów humanoidalnych stale rośnie, a ich obecność w życiu codziennym stopniowo się zwiększa również w Polsce. Pionierskie rozwiązania, wprowadzane między innymi przez Weegree One, pomagają w zrozumieniu mechanizmów sztucznej inteligencji i jej działania w praktyce.

Bardzo chętnie angażujemy się w działalności charytatywne. Prowadzimy zbiórki na rzecz dzieci z domów dziecka oraz organizujemy dla nich wyjścia na wydarzenia kulturalne. Ponadto prowadzimy działania mające na celu zwiększanie świadomości ekologicznej, jak poprzez naliczanie pracownikom dodatku do pensji za każdy kilometr przejechany na rowerze w drodze do pracy.

Udział robotów w kweście na rzecz tegorocznego celu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jakim jest wyrównanie szans w leczeniu noworodków, z całą pewnością przyciągnie spore grono zainteresowanych. Będzie to zatem wyjątkowa atrakcja, a jednocześnie szansa na udział w wydarzeniu charytatywnym o ogromnym wpływie na los najbardziej potrzebujących.