Medal dla Natalii – szlachetny gest młodego opolskiego judoki

Mistrz Judo z Opola, 10-letni Adaś Hryniewicz udowodnił że mimo młodego wieku ma wielkie serce.

Przekazał on swój złoty medal na licytację, aby wspomóc chorą Natalię z Opola. Choruje ona na  rzadkiego naczyniaka wewnątrz rdzenia kręgowego. Obecnie czeka na druga operację, na którą potrzebne jest 20 000 PLN.

Młody judoka postanowił wspomóc Natalię, przekazując na aukcję swój złoty medal zdobyty na mistrzostwach Europy. Medal, wylicytowany za 600 PLN został uroczyście przekazany zwycięzcy licytacji – p. Grzegorzowi Kuliś, właścicielowi firmy Weegree. O całym wydarzeniu Adaś bardzo emocjonalnie pisał na facebooku: „…nie dość, że zwrócił mi medal to na dalsze leczenie Natalii poza kwotą z licytacji przekazał dodatkowe 10.000 złotych!!!

Niesamowita postawa Grzegorza zasługuje na podziw i uznanie. BARDZO BARDZO dziękuję w imieniu swoim i Natalii, której kibicujemy w powrocie do zdrowia”. Wszystko to odbyło się w czasie meczu Gwardii Opole z Vive Tauron Kielce. Zebrana kwota to jednak wciąż zbyt mało aby operacja mogła się odbyć. Dlatego zachęcamy do wsparcia Natalii, wszystkie informacje jak to zrobić znajdują się pod adresem: www.nataliapazdzierska.pl

Materiał Radia Opole nt. akcji charytatywnej:
http://www.radio.opole.pl/2015/wrzesien/wiadomosci/natalia-z-korfantowa-potrzebuje-pieniedzy-na-operacje.html

[nggallery id=29]