Pomagamy ukraińskim rodzinom

Akcje charytatywne i społeczne uczą nas dostrzegać, że czasami bardzo blisko jest ktoś taki sam jak my. Ktoś, kto ma takie same potrzeby jak my, ale niewielkie możliwości, aby je zrealizować. Podjęte działania pobudzają poczucie własnej wartości, uwrażliwiają na potrzeby innych, integrują środowisko, uczą empatii, większej wrażliwości na potrzeby i problemy innych, a przede wszystkim uczą tego, że wspólnie możemy zdziałać więcej!

Ostatnio pisaliśmy o pomocy dla młodzieży mieszkającej w domu dziecka w Głogówku . Nasza pomoc jednak zaczyna już wykraczać poza granice Polski i w związku z naszą ostatnią wizytą w Kijowie postanowiliśmy pomóc dwóm potrzebującym rodzinom na Ukrainie.

Pierwsza rodzina jest z Podolia, miejscowość Barishevska, Kijów ma 7 dzieci w wieku od 2 do 17 lat. Zakupiliśmy duża ilość różnych prezentów – cukierki, owoce czy ciepłe zimowe koce. Dla najmłodszych kupiliśmy kostki lego, zabawkę wyglądającą jak mały piesek, który pomaga w studiach z języka angielskiego. Dla starszych dzieci kupiliśmy komputery do nauki alfabetu w języku ukraińskim i angielskim. Dla chłopaka w wieku 8 lat przygotowaliśmy plecak w postaci bohatera oraz go główne marzenie – wielki jeep zdalnie sterowany. Dziewczynka w wieku 9 lat dostała od nas wielki „Zamek Księżniczki” oraz podstawkę do malowania. Główny prezent to mikrofalówka, którą rodzina bardzo potrzebowała.

Druga rodzina, którą odwiedziliśmy, mieszka w wiosce Lukashi, w miejscowości Barishevsky, Kijow. Rodzina składa się z matki i 3 dzieci – chłopiec 10 lat i dwie dziewczynki – bliźniaczki w wieku 9 lat. Kupiliśmy dla nich ciepłe ubrania, zabawki (helikopter dla chłopaka oraz lalki dla dziewczynek), owoce (dziewczęta widziały ananasa po raz pierwszy w życiu) oraz różne słodycze.

Spieszcie się robić dobre rzeczy! Jeśli zaczniemy czynić dobro między sobą nawzajem, wspólnie będziemy w stanie przezwyciężyć jakikolwiek problem.