Sportowe Mikołaje z wizytą w Domu Dziecka w Głogówku

Święta Bożego Narodzenia to okres, w którym każdy powinien mieć okazję by realizować swoje marzenia i znaleźć motywację do działania na nadchodzących Nowy Rok.

Świetnym źródłem takiej pozytywnej energii jest wzajemne obdarowywanie się i spełnianie życzeń, zwłaszcza jeśli towarzyszy temu duch sportowej rywalizacji.

W myśl tej zasady, 8.12 zorganizowaliśmy wraz ze swoimi sportowymi partnerami z drużyny koszykarskiej Weegree AZS KU PO oraz klubu Next Level BJJ,  spotkanie w Domu Dziecka w Głogówku. Podczas wizyty podopieczni placówki nie tylko otrzymali wymarzone prezenty, ale również mieli okazję poznać bliżej podziwianych sportowców.  Zawodnicy z Next Level BJJ, specjalnie dla młodych kibiców, przygotowali wyjątkowy pokaz przybliżający podstawowe elementy  treningu oraz całą ideologię prezentowanej sztuki walki. Wystąpienie spotkało się z olbrzymim entuzjazmem dzieci, podobnie jak całość spotkania.

Sportowe inspiracje

Chcieliśmy natchnąć podopiecznych Domu Dziecka energią i entuzjazmem związanymi z uprawianiem sportu. Uważamy, że to dobra alternatywa lub nawet pomysł na życie, który może później dać naprawdę fajne efekty. Całość inicjatywy rozpoczęła się jeszcze przed spotkaniem w Głogówku, podczas mikołajkowego meczu Weegree AZS KU PO – EmploySystem AZS KU PO. Przy okazji tego wydarzenia rozegrany został również mecz gwiazd Urząd Miasta Opola kontra Media Team. Imprezie towarzyszył świąteczny i radosny klimat gier i konkursów przygotowanych dla uczestniczących w niej dzieci, który przełożył się później na pozytywną atmosferę podczas wizyty w Domu Dziecka.

To jednak nie wszystko! Aby dodatkowo zmotywować podopiecznych Domu Dziecka i ukierunkować ich w stronę sportu, akcję wsparł sklep Decathlon, który ofiarował kartę podarunkową na zakup sprzętu sportowego. Dzieci wraz z opiekunami będą miały okazję wybrać akcesoria przydatne do codziennych treningów – część z nich, już teraz aktywnie interesuje się sportem. Pozostali chętnie wykorzystają okazję  by rozwinąć się w tym kierunku.

Podopieczni

Podopieczni z Domu Dziecka w Głogówku to przede wszystkim nastolatki. Są w wieku, w którym niejednokrotnie bardzo ciężko o odpowiednie ideały i wzorce. Mamy nadzieję, że sportowa postawa fair play zaprezentowana podczas spotkania da im przykład jak postępować również w życiu codziennym. Jednocześnie liczymy, że to nie koniec naszej współpracy. Część z podopiecznych właśnie kończy praktyki zawodowe, a my jako agencja zatrudnienia postaramy się im pomóc w starcie na rynku pracy.

W Domu Dziecka w Głogówku przebywa aktualnie 28 dzieci w wieku od 7 do 19 lat. Dzięki sportowym Mikołajkom oraz naszemu wsparciu, tegoroczne święta mogą być radośniejsze i cieplejsze, a marzenia i cele bliższe realizacji.

Całe wydarzenie na bieżąco relacjonował portal sportoweopole.pl. Pisała też o nas Gazeta Wyborcza oraz Politechnika Opolska w swoich Wiadomościach Uczelnianych. Obszerny reportaż z wizyty będzie można przeczytać w najnowszym numerze Tygodnika Prudnickiego!