Szlachetna Paczka wspierana przez Weegree

Szlachetna Paczka to jedna z największych akcji charytatywnych w Polsce, co roku przyłącza się do niej wiele firm, znanych osób, a nawet Para Prezydencka.

Weegree także zostało w tym roku darczyńcą Szlachetnej Paczki. Pomogliśmy rodzinie w trudnej sytuacji materialnej poprzez zakup najpotrzebniejszych rzeczy, m.in. żywności, ubrań, nowego łóżka, antyalergicznej pościeli czy odkurzacza. Stwierdziliśmy jednak, że chcemy dać od siebie coś więcej niż doraźna pomoc. Dowiedzieliśmy się, że pan Bernard – głowa rodziny, ma problemy ze znalezieniem zatrudnienia ze względu na swój wiek. Uznaliśmy, że najbardziej pomożemy  właśnie szukając pracy panu Bernardowi, który musi utrzymać pięcioosobową rodzinę.

W niedzielę nasi pracownicy dostarczyli paczkę (a raczej 16 wielkich kartonów!) do sztabu, skąd wolontariusze Szlachetnej Paczki zabrali ją aby dostarczyć dary rodzinie. I choć rodzina bardzo cieszy się z żywności i innych podarunków, my na pewno nie powiedzieliśmy ostatniego słowa ! Nasz zespół prężnie szuka odpowiedniego stanowiska dla pana Bernarda.

Przez cały rok chętnie angażujemy się w akcje charytatywne, ale grudzień to wyjątkowy czas w Weegree. Świąteczna atmosfera sprawia, że skupiamy się właśnie na pomocy potrzebującym. W tym miesiącu zorganizowaliśmy charytatywny mecz koszykówki, w którym wzięli udział przedstawiciele Urzędu Miasta Opole, odwiedziliśmy także Dom Dziecka w Głogówku i wręczyliśmy dzieciom prezenty, o które prosiły w liście do św. Mikołaja, a także zorganizowaliśmy wspomnianą już Szlachetną Paczkę. Cieszymy się, że mamy możliwość pomóc innym w potrzebie. Dzięki temu okres świąteczny, to prawdziwy czas cudów i jeszcze większej radości!

Poniżej kilka zdjęć z przygotowań Szlachetnej Paczki, a po więcej aktualności zapraszamy na nasz fanpage na Facebooku!