Weegree wyróżniona przez BCC. Opolska firma z nową funkcją w stowarzyszeniu

Firma Weegree została przewodniczącym zespołu HR Loży Opolskiej Business Centre Club. Uroczyste przejęcie funkcji miało miejsce podczas ostatniego spotkania gremium w Teatrze m. Jana Kochanowskiego w Opolu, zaplanowanego na 29 marca 2017 roku. Motywem przewodnim wydarzenia było zdanie: „Dlaczego rekruter powinien być handlowcem”.

Opolską agencję pracy Weegree w nowej roli zaprezentował robot humanoidalny Pepper działający w ramach projektu WeegreeOne. Zespół HR Loży Opolskiej funkcjonujący w ramach struktur związku pracodawców BCC zajmuje się szeroko pojętymi zagadnieniami z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi.

Business Centre Club to istniejący od 1991 roku klub przedsiębiorców oraz organizacja zrzeszająca indywidualnych pracodawców. Członkowie BCC Club działają w ramach 24 loż regionalnych. Jedną z nich jest prężnie i aktywnie funkcjonująca Loża Opolska, która plasuje się na siódmym miejscu pod względem liczby firm i członków. Od 2014 roku należy do niej także firma Weegree – opolska agencja pracy specjalizująca się w outsourcingu pracowniczym i rekrutacji. Firma intensywnie rozwija się w Polsce i za granicą, dzięki wykorzystywaniu nowoczesnych rozwiązań. Jej wizytówką jest również innowacyjny robot Pepper.

Do Klubu BCC należą firmy działające we wszystkich branżach, w tym korporacje międzynarodowe, instytucje finansowe czy uczelnie wyższe. Business Centre Club co roku przyznaje statuetki w konkursie „Lider Polskiego Biznesu”.

weegree bcc