Wielkie zwycięstwo drużyny Weegree AZS Politechnika Opolska

Zespół Weegree AZS Politechnika Opolska w pięknym stylu pokonał drużynę Śląsk Wrocław. Sponsorowany przez firmę Weegree zespół koszykówki zwyciężył wynikiem 95:94. Walka z 17-krotnym mistrzem Polski była wyrównana do ostatnich sekund meczu.

W pierwszych 10 minutach emocjonującego i wyrównanego meczu Weegree AZS Politechnika Opolska kontra Śląsk Wrocław świetnie zaprezentował się Piotr Suda. Mimo tego wrocławianie zdołali w tym czasie wyprzedzić opolską drużynę o jeden punkt. W drugiej fazie starcia sporą przewagę drużynie z Opola zagwarantował duet Chmielarz – Leszczyński. Chwile słabości opolski zespół odnotował po przerwie. Nie trwała ona jednak długo i ostatecznie to wrocławianie pozostali na jakiś czas w tyle. Szybko jednak odrobili straty i zremisowali z Weegree AZS Politechniką Opolską tuż przed upływem 40 minuty meczu.

W dogrywce koszykarze z Opola przegrywali z drużyną Śląsk Wrocław aż sześcioma punktami, jednak ostatecznie, między innymi dzięki rzutom Wojtka Leszczyńskiego, najlepszego zawodnika meczu, wyszli jednym punktem na prowadzenie, wygrywając tym samym cały mecz 95:94.

Oficjalnym sponsorem koszykarskiej drużyny mężczyzn AZS Politechnika Opolska jest firma Weegree, specjalizująca się w outsourcingu pracowniczym i rekrutacji. Sponsor opolskiej drużyny jest również wyłącznym dystrybutorem robota humanoidalnego Pepper w Polsce.