fbpx Weegree – dostarczanie specjalistów to nasza specjalność

Współpraca Electrolux i Weegree - Case Study

Weegree to agencja pracy, której wiarygodność potwierdza szereg pozytywnych opinii, nie tylko zatrudnionych przez nas pracowników, ale również przez pracodawców. Gwarantujemy legalne zatrudnienie pracownikom spoza kraju oraz najlepsze warunki pracy, w tym regularne wynagrodzenia i inne korzyści. Od lat pracujemy z klientami z całej Europy, a nasze działania wyróżnia jakość, solidność oraz indywidualne podejście do każdego przypadku.

Firmą, która ostatnio mogła się przekonać o skuteczności naszych działań jest Electrolux, szwedzkie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją wysokiej klasy sprzętu AGD, posiadające w Polsce cztery nowoczesne fabryki.

 

Krok pierwszy – rozpoznanie problemu

 

Firma w połowie 2017 roku miała poważne problemy z obsadzeniem aż 60. stanowisk w fabryce suszarek bębnowych w Siewierzu w województwie śląskim. Pracowników zabrakło ze względu na bardzo konkurencyjny, lokalny rynek pracy i stale pojawiające się nowe oferty. Jak podkreślają przedstawiciele Electroluxa, dwie agencje zatrudnienia, z którymi dotąd współpracowało przedsiębiorstwo, nie były w stanie dostarczyć odpowiedniej ilości osób gotowych do podjęcia pracy w tak zwanym wysokim sezonie produkcyjnym, który trwa od przełomu czerwca/lipca aż do grudnia. Jest to okres kluczowy ze względu na wzmożone zainteresowanie sprzętem AGD w drugiej połowie roku.

Współpraca przedsiębiorstwa Electrolux z agencją Weegree została nawiązana przez przypadek, podczas biznesowej konferencji. Jak zaznaczają obie strony, wspólna dyskusja zainicjowała dalszy kontakt. W efekcie działań naszej agencji w czasie 1,5 miesiąca dostarczyliśmy do siewierskiej fabryki suszarek bębnowych 60 pracowników z Ukrainy. Co tydzień przekazywaliśmy do działu HR firmy Electrolux kilkadziesiąt CV, z których rekrutowano kolejnych kandydatów. Tygodniowo rozmawialiśmy z około 80 osobami, a do pracy przyjmowanych było w tym okresie ok. 10 pracowników. W ten sposób fabryka mogła w szybki i efektywny sposób poradzić sobie z problemem deficytu pracowników.

Współczynnik zebranych CV do ilości przyjętych osób wynosi 11%. Przyczyną odrzucania kandydatury było przede wszystkim niespełnienie wymogów klienta, niestawienie się na stanowisku pracy w wyznaczonym terminie, czy rezygnacja pracownika.

Największym wyzwaniem w realizacji powierzonego nam zadania okazały się trudności z akomodacją i zakwaterowaniem tak dużej liczby pracowników, a także dotarcie do odpowiednich kandydatów.

 

Krok drugi – nasze działania

 

zespół rekrutacyjnyDo współpracy z firmą Electrolux wyznaczonych zostało 15 pracowników agencji Weegree, w tym 6 osób z działu rekrutacji, 5 osób z działu operacyjnego, 4 osoby z działu marketingu oraz pracownicy działu personalnego i księgowości. Nasze działania były wysoce elastyczne i dynamiczne, odpowiadające na potrzeby zarówno klienta, jak i rynku. Należały do nich między innymi:

  1. Kontakt mailowy z osobami pozostającymi w naszej liczącej setki wartościowych, sprawdzonych kontaktów bazie danych.
  2. Nowoczesna, odpowiednio stargetowana kreacja reklamowa na portal społecznościowy Facebook w formacie wideo. Wykorzystaliśmy w niej wypowiedzi rzeczywistego rekrutera, który bezpośrednio zwracał się do potencjalnych kandydatów, zachęcając ich do skorzystania z oferty. W ten sposób udało nam się zbudować zaufanie potencjalnych kandydatów. Zadanie zrealizowaliśmy własnymi siłami, z pomocą naszego kreatywnego teamu, reżysera, makijażystki, montażysty.
  3. Specjalne, dedykowane naszemu celowi kampanie reklamowe Google AdWords, które pozwoliły nam poszerzyć spektrum poszukiwań i dotrzeć do większej liczby przyszłych pracowników fabryki Electroluxa w Siewierzu. W ramach tego działania testowaliśmy kilka kreacji graficznych, analizując, w jaki sposób performują i która z nich jest najbardziej skuteczna.
  4. Wykonywane każdego dnia dziesiątki telefonów do osób, które w procesie innych rekrutacji wyraziły zgodę na kontakt. Ta tradycyjna metoda również okazała się wysoce skuteczna.

Prace działu rekrutacyjnego wsparł właśnie dział marketingu oraz operacyjny. Podsumowując, dzięki naszym narzędziom i wieloletniemu doświadczeniu, udało nam się opracować szczegółowo strategię, podzielić ją na etapy, rozdysponować działania na poszczególne działy, a następnie efektywnie zrealizować powierzone nam przez Electroluxa zadanie.

 

Krok trzeci – pracownicy

 

Pochodzący z Ukrainy pracownicy, dostarczeni do fabryki Electroluxa przez agencję Weegree, pracują obecnie w systemie 3-zmianowym. Do ich obowiązków należy przede wszystkim montaż różnego rodzaju elementów suszarek bębnowych. Ich przyjazd został przez nas sprawnie zorganizowany. Zadbaliśmy o odpowiednie zakwaterowanie w nowoczesnych, mobilnych kontenerach pracowniczych, a także zalegalizowanie pobytu i pozwolenie na pracę.

 

Krok czwarty – realizacja celu

 

Klient, przedsiębiorstwo Electrolux, komunikuje zadowolenie z naszych działań. Przedstawiciele firmy podkreślają, że agencja zatrudnienia Weegree „oferuje swoim klientom elastyczne podejście w zakresie obsługi projektu, kieruje się oczekiwaniami klienta i prezentuje proaktywne podejście”. Polega ono między innymi na natychmiastowej reakcji na potrzeby klienta i dynamicznej zmianie planów, jeśli takiej wymaga sytuacja. Doceniona została również nasza umiejętność nieszablonowego podejścia do każdego problemu, która skutkuje wieloma propozycjami jego rozwiązania. Władze Electroluxa wskazują też, że to „dzięki współpracy z Weegree udaje się realizować z sukcesem projekt sezonowej rekrutacji w Siewierzu już drugi rok”. Electrolux planuje nadal kontynuować współpracę z agencją Weegree.

Kategoria: Bez kategorii

W czym możemy Ci pomóc?

Katarzyna Bednarz
Recruitment Officer Skontaktuj się
Katarzyna Bednarz