Współpraca Isopak i Weegree – Case Study

Stanęliście kiedyś przed koniecznością zatrudnienia 16 wykwalifikowanych pracowników w niespełna 4 tygodnie? Pomogliście międzynarodowej firmie efektywnie i szybko uporać się z problemami, które na dłuższą metę mogły grozić zaprzestaniem produkcji? My tak. Sprawdźcie, jak zrealizowaliśmy to zadanie.

Początki współpracy

Weegree jest polską agencją zatrudnienia, która gwarantuje w pełni legalne zatrudnienie – również pracownikom spoza kraju. Od lat współpracujemy z największymi firmami w całej Europie, doceniającymi jakość działań i kreatywność w rozwiązywaniu wszystkich problemów przed jakimi stają nasi klienci. Wiemy, że zarówno samo pozyskanie tych największych, jak i zaproponowanie im konkurencyjnych, satysfakcjonujących rozwiązań nie jest łatwe. Właśnie dlatego stawiamy na efektywne działanie naszego działu PreSales. Jednym z sukcesów jego pracowników jest nawiązanie współpracy z firmą Isopak, jednego z wiodących producentów opakowań EPS, czyli styropianowych.

Wywiad nt. firmy

Włoska firma Isopak ma wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i produkowaniu opakowań styropianowych. Powstała w 1975 roku, a w 2007 otworzyła swoją pierwszą fabrykę w Polsce, w Łodzi. W ciągu kolejnych kilku lat powstały również oddziały w Radomsku i Świebodzicach. Grupa Isopak specjalizuje się we wszystkich dziedzinach związanych z tworzeniem nowoczesnych projektów, opierających się na materiale EPS, czyli styropianie.

Rozpoznanie problemu

W drugim kwartale 2018 roku polski oddział Isopak miał problem z agencjami zatrudnienia, z jakimi współpracowało przedsiębiorstwo. Zarówno w Świebodzicach, jak i Łodzi brakowało osób do pionu produkcji oraz operatorów wózków widłowych. Ogromna rotacja pracowników, których należy szkolić przez około 1,5 tygodnia znacząco wpływała na efektywność pracy fabryki. Po tygodniu przeszkolenia kandydaci rezygnowali z pracy, przez co trudno było utrzymać ciągłość produkcji. Dzięki intensywnym i skoordynowanym działaniom naszych pracowników PreSales oraz Operacyjnych, mogliśmy dotrzeć do firmy Isopak, poznać jej problemy i zaproponować swoje wsparcie.

Zapotrzebowanie, jakie zgłosił do nas klient:

  • w województwie dolnośląskim: 6 osób na produkcję oraz 3 operatorów wózków widłowych
  • w województwie łódzkim: 6 osób na produkcję oraz 1 operator wózków widłowych.

Jak mówi kierownik ds. województwa łódzkiego, Katarzyna Rogala: “Na decyzję o podjęciu współpracy z Weegree miały wpływ nie tylko atrakcyjne ceny, ale przede wszystkim bogate doświadczenie agencji i konkretne propozycje, jakie zostały przedstawione kierownictwu Isopak”. Nasi pracownicy spotkali się z przedstawicielami firmy, żeby osobiście i szczegółowo zaprezentować plan działania.

Na tle konkurencji wyróżniało nas przede wszystkim solidne, profesjonalne podejście. Minimalizujemy ryzyko rotacji pracowników dzięki temu, że już na etapie rekrutacji zostają przez nas szczegółowo poinformowani o charakterze pracy, rodzaju umowy, stawce czy ewentualnych nadgodzinach. Dbamy o zakwaterowanie pozyskanych pracowników z Ukrainy, wspomagamy ich w realizacji wszelkich formalności, w tym dotyczących transportu z miejsca zamieszkania do fabryki.

Nasze działania dla firmy Isopak

Korzystając ze swojej bogatej bazy CV potencjalnych kandydatów oraz opierając się na wielopłaszczyznowych działaniach pracowników Weegree wszystkich działów (w tym rekrutacyjnego, personalnego, operacyjnego i marketingu), już po 4 tygodniach byliśmy w stanie zrealizować wszystkie powierzone nam zadania. Do naszych działań należały między innymi:

  • poszukiwanie odpowiednich kandydatów w naszym wewnętrznym katalogu wartościowych kontaktów
  • kontaktowanie się drogą telefoniczną oraz mailową z osobami, które w procesie poprzednich rekrutacji wyraziły zgodę na kontakt
  • odpowiednio stargetowane, nowoczesne kreacje promocyjne na portalu społecznościowym Facebook i Google Ads

Działania agencji zatrudnienia Weegree okazały się skuteczne i zrealizowane szybciej, niż oszacowaliśmy w pierwotnym założeniu. W efekcie nasza współpraca z firmą Isopak rozwija się sukcesywnie, a my jesteśmy w procesie odpowiadania na kolejne zapotrzebowanie przedsiębiorstwa. Karolina Klatka, Office Manager w Isopak Polska podkreśla: “Agencja Weegree przyczyniła się do wdrożenia prawidłowego programu onboardingowego, czyli przystosowania nowych pracowników. A to, jak wiadomo, znacząco wpływa na ich produktywność i zaangażowanie oraz zmniejsza rotację”.