fbpx Weegree – dostarczanie specjalistów to nasza specjalność

Praca dla osób bez doświadczenia

Poszukiwanie pracy to proces wymagający sporego zaangażowania, a efekty podjętych działań zwykle nie przychodzą od razu. Są jednak sposoby, które przynoszą pozytywne rezultaty znacznie szybciej niż masowe rozsyłanie CV.

Poszukiwanie pracy przez osoby z doświadczeniem wygląda nieco inaczej niż w przypadku kandydatów, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę zawodową w danej dziedzinie.

sposoby poszukiwania pracy

Osoby z doświadczeniem

Sposoby poszukiwania pracy są różne. Niezmienny jest jednak pierwszy etap tego całego procesu, czyli stworzenie profesjonalnego CV. Warto pamiętać, że nie powinno ono być wypełnione standardowymi elementami. Wypisanie wszystkich zajmowanych stanowisk czy cech typu sumienny, rzetelny, najlepszy kandydat często nie przynosi spodziewanych efektów. Dobre CV powinno zawierać najważniejsze etapy kariery kandydata, najlepiej związane ze stanowiskiem, na które w danym momencie składana jest aplikacja. Musi być również czytelne i interesujące dla rekrutera. Należy również pamiętać o napisaniu krótkiego podsumowania dotyczącego naszego doświadczenia.

Gdy CV jest już gotowe można zacząć odpowiadać na ogłoszenia. Szukać można ich w różnych miejscach. Nadal popularne są tradycyjne formy, takie jak ogłoszenia w gazecie, a także targi pracy, gdzie można nawiązać bezpośredni kontakt z pracodawcą. Warto odwiedzać też siedziby firm nawet, gdy nie jest prowadzona rekrutacja. Pozostawienie informacji o sobie w sekretariacie może przynieść pozytywne skutki.

Kolejnym rozwiązaniem są internetowe wyszukiwarki ofert pracy jak chociażby olx.pl, Pracuj.pl, Monster Polska, Jobrapido i wiele innych. Charakteryzują się dużą różnorodnością ogłoszeń oraz szybkością przesyłania dokumentów aplikacyjnych.

Świetnym rozwiązaniem jest założenie kont na portalach Linkedin i Goldenline. Są to miejsca gdzie nawiązuje się kontakty biznesowe z pracodawcami. Można też przedstawiać swoje zdanie w dyskusjach branżowych, co przyciąga zainteresowanie firm i prowadzi do znalezienia pracy.

Co zrobić gdy nie mamy doświadczenia?

Osoby bez doświadczenia muszą w swoim CV jasno zaznaczyć, co chcą osiągnąć podejmując pracę w danej firmie. Powinny też wskazać korzyści, jakie uzyska pracodawca zatrudniając właśnie ich. W miejscu gdzie zazwyczaj znajduje się doświadczenie zawodowe, należy wymienić każdą aktywność związaną ze stanowiskiem, na które prowadzony jest nabór. Mogą to być szkolenia, kursy, wolontariat itp.

Dobrym sposobem jest zgłoszenie się na bezpłatny staż z możliwością późniejszego zatrudnienia. W ten sposób można zdobyć niezbędne doświadczenie, a w następnej kolejności, wymarzoną pracę.

Podczas poszukiwania pracy pod uwagę należy wziąć również ogłoszenia firm pośrednictwa pracy. Jedną z nich jest Weegree, której głównym elementem działalności jest rekrutacja oraz outsourcing pracowniczy.

Niezależnie od tego czy posiadamy doświadczenie, czy nam go brakuje, nie należy zapominać o Facebooku. Można się tam natknąć na interesujące oferty pracy, zamieszczane bezpośrednio na profilach firmowych oraz w grupach tematycznych. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość bezpośredniego kontaktu z rekruterem. Aktywnością, która może przynieść efekty jest również komentowanie postów i udział w dyskusjach.

Urlop wypoczynkowy

Urlop wypoczynkowy – wszystko co musisz o nim wiedzieć!

Urlop wypoczynkowy – wszystko co musisz o nim wiedzieć!
Kategoria: Dla pracownika Personal Branding Wiedza
Tagi: doświadczenie rynek pracy sposoby poszukiwania pracy

W czym możemy Ci pomóc?